Uprzejmie informuję, że Wojewoda Podkarpacki organizuje w tym roku 3 konkursy Online w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017 – 2022, Priorytet 2, Schemat 2C, które skierowane są do dzieci i młodzieży, dorosłych zamieszkujących teren województwa podkarpackiego oraz polskiej mniejszości narodowej zamieszkującej teren obwodu lwowskiego na Ukrainie. Są to:
- konkurs plastyczny pt. „Ludzie i wydarzenia kształtujące polskie pejzaże”, w ramach projektu pt. „Niepodległa – Umiłowana Ojczyzna”,
- konkurs fotograficzny pt. „Polska jest w nas”, w ramach projektu pt. „Niepodległa – Umiłowana Ojczyzna”,
- konkurs wideo pt. „Wywiad ze świadkiem historii”, w ramach projektu pt. „Niepodległa – Bohaterstwo Pokoleń”.
Celem konkursów jest upowszechnienie wiedzy historycznej na temat postaci, których działania przyczyniły się do odzyskania przez Polskę suwerenności oraz wydarzeń, które ukształtowały polskie pejzaże – granice Polski, czyli m.in.: odzyskanie dostępu do morza, powstania i plebiscyty na Górnym Śląsku, na Warmii, Mazurach i Powiślu oraz propagowanie wartości patriotycznych.
Regulamin konkursu fotograficznego on-line pt. „Polska jest w nas”
INFORMACJE OGÓLNE
- Organizatorem konkursu fotograficznego on-line pt. „Polska jest w nas” zwanego dalej „Konkursem” jest Wojewoda Podkarpacki, ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rzeszów (zwany dalej Organizatorem).
- Konkurs rozpoczyna się 01.10. 2020 r. i będzie trwał do 31.10.2020 r.
- Fundatorem nagród w Konkursie jest Organizator.
- Konkurs jest organizowany w ramach Wieloletniego Programu „Niepodległa” na lata 2017- 2022, Priorytet 2, Schemat 2C.
CELE KONKURSU
- Upowszechnienie wiedzy historycznej na temat postaci, których działania przyczyniły się do odzyskania przez Polskę suwerenności oraz wydarzeń, które ukształtowały polskie pejzaże – granice Polski, czyli: odzyskanie dostępu do morza, powstania i plebiscyt na Górnym Śląsku, plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu.
- Propagowanie wartości patriotycznych, kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.
- Podtrzymanie więzi z Polską wśród dzieci i młodzieży polskiej mniejszości narodowej zamieszkujących teren obwodu lwowskiego na Ukrainie.
- Rozbudzenie kreatywności i umożliwienie dzieciom i dorosłym zaprezentowania swojego talentu.
UCZESTNICY KONKURSU
- Konkurs skierowany jest do:
- dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 15 lat:
- uczniów szkół podstawowych;
- uczestniczących w zajęciach w domach kultury, świetlicach, klubach młodzieżowych i placówkach wsparcia dziennego;
- podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych;
zamieszkujących teren województwa podkarpackiego lub przedstawicieli polskiej mniejszości narodowej zamieszkującej teren obwodu lwowskiego (Ukraina);
- mieszkańców domów pomocy społecznej, uczestników ośrodków wsparcia zamieszkujących teren województwa podkarpackiego.
- Osoby małoletnie i ograniczone w zdolności do czynności prawnych biorą udział w Konkursie za zgodą swojego rodzica, przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego.
- Uczestnik zgłasza udział w Konkursie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online na stronie https://niepodleala.rzeszow.uw.aov.pl/konkursv – załącznik nr 1.
- Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest złożenie podpisanego oświadczenia uczestnika/rodzica, opiekuna prawnego -załącznik nr 2. Prace przesłane bez podpisanego oświadczenia nie będą brały udziału w Konkursie. Oryginał podpisanego oświadczenia należy przesłać na adres Organizatora: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, Biuro Wojewody, ul. Grunwaldzka 15, 35-359 Rzeszów, z dopiskiem Konkurs fotograficzny.
WYMOGI KONKURSOWE
- Prace konkursowe muszą być wykonane samodzielnie i indywidualnie, nigdzie wcześniej niepublikowane i nieprzedstawiane na innych konkursach.
- Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wykonanie zdjęcia i przesłanie drogą elektroniczną -za pośrednictwem formularza online, Organizatorowi do 31.10.2020 r., według następującej specyfikacji:
- format: JPG;
- kolory w standardzie: RGB;
- rozdzielczość: minimum 300 dpi (dłuższy bok nie mniej niż 2560 pixeli)
W nazwie pliku należy umieścić imię i nazwisko autora pracy.
- Uczestnicy nie mogą złożyć pracy sprzecznej z prawem, wykorzystującej zakazane treści, nawołującej do nietolerancji i obrażającej uczucia innych osób.
- Uczestnik konkursu składa tylko jedną pracę konkursową.
- Prace konkursowe mogą zawierać elementy nawiązujące do barw narodowych, flagi RP, godła RP.
- Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Wojewody Podkarpackiego, o których mowa w ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994 r, Nr 24, poz. 83); do organizacji wystaw stanowiących kontynuację konkursu, do druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, do publikacji w Internecie.
KOMISJA KONKURSOWA, NAGRODY
- O wyłonieniu zwycięzców Konkursu decyduje powołana w tym celu przez Organizatora Komisja Konkursowa (zwana dalej Komisją).
- Komisja przy ocenie prac będzie brała w szczególności pod uwagę: zgodność z tematem Konkursu, oryginalność.
- W Konkursie zostaną przyznane nagrody za: I miejsce, II miejsce, III miejsce w kategoriach: dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe.
- Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni o wygranej drogą elektroniczną lub telefonicznie w ciągu 7 dni roboczych od zakończenia konkursu.
- Nagrody zostaną wręczone Laureatom Konkursu podczas spotkania, które odbędzie się w terminie wyznaczonym przez Organizatora.
- W przypadku braku możliwości zorganizowania spotkania lub braku możliwości uczestnictwa Laureata w planowanym rozdaniu nagród, otrzymana nagroda zostanie wysłana bądź dostarczona na koszt Organizatora na adres wskazany przez Laureata.
- Wyniki Konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora.
- Prace zostaną zaprezentowane podczas wernisażu on-line oraz wydane w formie kalendarza planszowego.
UWAGI KOŃCOWE
- Prace przechodzą na własność Organizatora i nie będą odsyłane.
- Udział w Konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu.
- Laureaci mogą zostać poproszeni o ponowne przesłanie zdjęcia pracy konkursowej, w przypadku jeśli zdjęcie to nie będzie spełniało wymogów redakcyjnych.
Organizator realizuje obowiązek informacyjny, o którym mowa w art. 13 ust. 1 i 2 RODO poprzez załączenie do regulaminu klauzuli informacyjnej – załącznik nr 3.
Regulamin konkursu wideo „Wywiad ze Świadkiem Historii
- Zasady ogólne:
- Niniejszy regulamin (dalej „Regulamin”) określa zasady oraz warunki uczestnictwa w konkursie wideo on-line ”Wywiad ze Świadkiem Historii” (dalej „Konkurs”).
- Organizatorem konkursu jest Wojewoda Podkarpacki ul Grunwaldzka 15, 35-959 Rzeszów (dalej „Organizator”).
Konkurs rozpoczyna się 01.10.2020 r. i będzie trwał do 16.11.2020 r.
- Fundatorem nagród jest Organizator.
- Konkurs jest organizowany w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022, Priorytet 2, Schemat 2C,
- Cele Konkursu
Celem Konkursu są w szczególności:
- Kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży;
- Ożywienie międzypokoleniowego dialogu i budowanie tożsamości narodowej;
- Zachęcanie do upamiętnienia historii swojej rodziny, środowiska lokalnego, regionu;
- Popularyzacja historii mówionej, będącej personalizacją przekazu pisanego;
- Podtrzymanie więzi z Polską wśród dzieci i młodzieży polskiej mniejszości narodowej zamieszkujących tereny obwodu lwowskiego na Ukrainie.
Warunki uczestnictwa w Konkursie
- Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
- Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży (7-19 lat) zamieszkującej teren województwa podkarpackiego oraz dzieci i młodzieży (7-19 lat) polskiej mniejszości narodowej zamieszkującej tereny obwodu lwowskiego na Ukrainie. Osoby niepełnoletnie i osoby ograniczone w zdolności do czynności prawnych biorą udział w Konkursie za zgodą swojego rodzica, przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego.
- Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest złożenie popisanego oświadczenia, a W przypadku osoby/osób niepełnoletnich i osoby/osób ograniczonych w zdolności do czynności prawnych złożenie oświadczenia podpisanego przez rodzica, przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego – załącznik nr 2. Prace przesłane bez podpisanego oświadczenia nie będą brały udziału w Konkursie. Oryginał podpisanego oświadczenia należy przesłać pocztą tradycyjną na adres: Podkarpacki Urząd Wojewódzki, Biuro Wojewody ul. Grunwaldzka 15,35-959 Rzeszów, z dopiskiem „Wywiad ze świadkiem historii”,
- Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacj ą Regulaminu konkursu.
- Uczestnik zgłasza udział w Konkursie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online znajdującego się na stronie https://niepodlegla.rzeszow.uw.gov.pl/konkursv
Uczestnicy mogą przystąpić do konkursu indywidualnie lub
zespołowo. Zespół nie może liczyć więcej niż 3 osoby.
- Uczestnik poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego do Konkursu potwierdza, że zgłoszona przez niego praca jest oryginalna, jest wynikiem jego osobistej, samodzielnej twórczości, nie narusza praw, dóbr i godności osób trzecich, nie jest obciążona żadnymi roszczeniami i innymi prawami osób trzecich.
- Przebieg konkursu
Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nagranie filmu ze świadkiem historii i przesłanie go drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza Organizatorowi do 16.11.2020 r.
- Uczestnik/Uczestnicy mogą zgłosić do Konkursu tylko jedną pracę konkursową, wcześnie niepublikowaną i nie zgłaszaną do innych konkursów.
- Przesłane filmy, nie będą odsyłane i przechodzą na własność Organizatora.
- Zgłoszenie filmu do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do niego na rzecz Organizatora, o których mowa w ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994 r, Nr 24, poz. 83).
- Wymagania techniczne dotyczące zgłaszanych prac
Zadaniem uczestnika\uczestników jest nagranie filmu przedstawiającego wywiad z wybranym przez siebie świadkiem historii, osobą biorącą udział w ważnych dla naszego kraju wydarzeniach lub pamiętający takie wydarzenia, w szczególności związane z:
- Latami II wojny światowej;
- Działalnością konspiracyjną;
- Działalnością opozycyjną związaną z przemianami demokratycznymi w Polsce.
- Uczestnicy nie mogą zgłaszać filmu zawierającego treści sprzeczne z prawem, wykorzystującego zakazane treści, nawołującego do nietolerancji i obrażającego uczucia innych osób,
- Przesłany film powinien trwać nie krócej niż 3 minuty i nie dłużej niż 5 minut.
- Filmy muszą być wykonane w jakości HD +, format MPEG 4, MOV, MKV, WMV lub AVL
- Filmy mogą być wykonane dowolną techniką z wykorzystanie obróbki elektronicznej: montażu, grafiki itd.
- W nazwie pliku należy umieścić imię i nazwisko autora lub reprezentowaną placówkę,
- Prace konkursowe mogą zawierać element graficzny nawiązuj ący do barw narodowych, flagi RP, godła RP lub logo Wieloletniego Programu Niepodległa na lata 2017-2022. Element może być wykomponowany w film lub stanowić oddzielna część umieszczoną na nagraniu.
- Uczestnik/uczestnicy, a w przypadku niepełnoletniego lub ograniczonego w zdolnościach do czynności prawnych Uczestnika/Uczestników rodzie, przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny, udziela Organizatorowi bezterminowej, nieodpłatnej, niewyłącznej licencji uprawniającej do korzystania z autorskich praw majątkowych do nadesłanego filmu, stanowiącego utwór w rozumieniu prawa autorskiego, na wymienionych poniżej polach eksploatacji:
- Trwałe lub czasowe utrwalenie lub zwielokrotnienie w całości lub w części, jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie, niezależnie od formatu, systemu lub standardu, w tym wprowadzenie do pamięci komputera oraz wszystkich typów nośników przeznaczonych do zapisu cyfrowego, jak również trwałe lub czasowe utrwalenie lub zwielokrotnienie takich zapisów, włączając w to sporządzanie ich kopii oraz dowolne korzystanie i rozporządzanie tymi kopiami;
- Rozpowszechnienie w sieci Internet oraz w sieciach zamkniętych;
- Publiczne rozpowszechnianie, w szczególności wyświetlanie, publiczne odtwarzanie, nadawanie i reemitowanie w dowolnym systemie lub standardzie, a także publiczne udostępnianie w ten sposób, aby każdy mógł mieć dostęp do utworu w miejscu i czasie przez siebie wybranym;
- Prawo do rozporządzania oraz prawo udostępniania do korzystania z utworu, w tym udzielania licencji na rzecz osób trzecich, na wszystkich wymienionych powyżej polach eksploatacji.
Rozstrzygnięcie Konkursu
- Zwycięzców Konkursu wybierze Komisja Konkursowa (dalej Komisja) powołana przez Organizatora Konkursu.
- Ocenie podlegać będą jedynie prace, które spełniły wymogi wymienione w Regulaminie i zostały dopuszczone do Konkursu. Wszelkie wątpliwości dotyczące zasad Konkursu, interpretacji i postanowień tego Regulaminu rozstrzyga Organizator.
- Wyniki Konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora.
- W Konkursie zostaną przyznane nagrody za: I miejsce, II miejsce, III miejsce.
- Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni o wygranej drogą e-mail lub telefonicznie w ciągu 7 dni roboczych od zakończenia konkursu.
- Nagrody zostaną wręczone Laureatom Konkursu podczas spotkania, które odbędzie się w terminie wyznaczonym przez Organizatora.
- W przypadku braku możliwości zorganizowania spotkania lub braku możliwości uczestnictwa Laureata w planowanym rozdaniu nagród, otrzymana nagroda zostanie wysłana bądź dostarczona na koszt Organizatora na adres wskazany przez Laureata.
- Organizator realizuje obowiązek informacyjny, o którym mowa w art. 13 ust. 1 i 2 RODO poprzez załączenie do regulaminu klauzuli informacyjnej – załącznik nr 3.
Regulamin konkursu plastycznego on-line pt. „Ludzie i wydarzenia kształtujące polskie pejzaże”
INFORMACJE OGÓLNE
- Organizatorem konkursu plastycznego on-line pt. „Ludzie i wydarzenia kształtujące polskie pejzaże” zwanego dalej „Konkursem” jest Wojewoda Podkarpacki ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rzeszów (zwany dalej Organizatorem).
- Konkurs rozpoczyna się 01.10. 2020 r. i będzie trwał do 31.10.2020 r.
- Fundatorem nagród w Konkursie jest Organizator.
- Konkurs jest organizowany w ramach Wieloletniego Programu „Niepodległa” na lata 2017- 2022, Priorytet 2, Schemat 2C.
CELE KONKURSU
- Upowszechnienie wiedzy historycznej na temat postaci, których działania przyczyniły się do odzyskania przez Polskę suwerenności oraz wydarzeń, które ukształtowały polskie pejzaże – granice Polski, czyli m.in.: odzyskanie dostępu do morza, powstania i plebiscyt na Górnym Śląsku, plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu.
- Propagowanie wartości patriotycznych.
- Podtrzymanie więzi z Polską wśród dzieci i młodzieży polskiej mniejszości narodowej zamieszkujących tereny obwodu lwowskiego na Ukrainie.
- Rozbudzenie kreatywności i umożliwienie dzieciom i dorosłym zaprezentowania swojego talentu.
UCZESTNICY KONKURSU
- Konkurs skierowany jest do:
- dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 15 lat:
- uczniów szkół podstawowych;
- uczestniczących w zajęciach w domach kultury, świetlicach, klubach młodzieżowych i placówkach wsparcia dziennego;
- podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych;
zamieszkujących teren województwa podkarpackiego lub przedstawicieli polskiej mniejszości narodowej zamieszkującej teren obwodu lwowskiego (Ukraina);
- mieszkańców domów pomocy społecznej, uczestników ośrodków wsparcia zamieszkujących teren województwa podkarpackiego.
- Osoby niepełnoletnie i ograniczone w zdolności do czynności prawnych biorą udział w Konkursie za zgodą swojego przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego.
- Uczestnik zgłasza udział w Konkursie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online na stronie https://niepodlegla.rzeszow.uw.gov.pl/konkursv -załącznik nr 1.
- Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest złożenie oświadczenia uczestnika/rodzica, opiekuna prawnego -załącznik nr 2. Prace przesłane bez podpisanego oświadczenia nie będą brały udziału w Konkursie. Oryginał podpisanego oświadczenia należy przesłać drogą tradycyjną na adres: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, Biuro Wojewody ul. Grunwaldzka 15, 35- 959 Rzeszów z dopiskiem „Konkurs plastyczny”.
WYMOGI KONKURSOWE
Prace konkursowe muszą być wykonane samodzielnie i indywidualnie, nigdzie wcześniej niepublikowane i nieprzedstawiane na innych konkursach.
- Prace mogą być wykonane dowolną płaską techniką (malarstwo, grafika, rysunek).
- Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wykonanie zdjęcia pracy konkursowej i przesłanie drogą elektroniczną – za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego online, Organizatorowi do 31.10.2020 r. ww. zdjęcia w formie cyfrowej, według następującej specyfikacji:
- format: JPG;
- kolory w standardzie: RGB;
- rozdzielczość: minimum 300 dpi (dłuższy bok nie mniej niż 2560 pixeli)
- Uczestnicy nie mogą złożyć pracy sprzecznej z prawem, wykorzystującej zakazane treści, nawołującej do nietolerancji i obrażającej uczucia innych osób.
- Uczestnik konkursu składa tylko jedną pracę konkursową.
- Prace konkursowe mogą zawierać element graficzny zawierać element graficzny nawiązujący do barw narodowych, flagi RP, godła RP lub logo Wieloletniego Programu Niepodległa na lata 2017-2022 (dostępne na stronie https://rzeszow.uw.gov.pl/niepodlegla/stulecie-odzvskania- niepodleglosci/. Element może być wkomponowany w pracę lub stanowić oddzielną część umieszczoną na pracy (np. wydruk naklejony na pracę, przekopiowany lub odrysowany element graficzny ze wskazanej strony).
- Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Wojewody Podkarpackiego, o których mowa w ustawie z dnia 4 lutego 1994 r.
- prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994 r, Nr 24, poz. 83) do organizacji wystaw stanowiących kontynuację konkursu, do druku w dowolnej liczbie publikacji
- w dowolnym nakładzie, do publikacji w Internecie.
KOMISJA KONKURSOWA, NAGRODY
- O wyłonieniu zwycięzców Konkursu decyduje powołana w tym celu przez Organizatora Komisja Konkursowa (zwana dalej Komisją).
- Komisja przy ocenie prac będzie brała w szczególności pod uwagę: zgodność z tematem Konkursu, oryginalność, staranność wykonania.
- W Konkursie zostaną przyznane nagrody za: I miejsce, II miejsce, III miejsce w kategoriach: dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe.
- Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni o wygranej drogą elektroniczną lub telefonicznie w ciągu 7 dni roboczych od zakończenia konkursu.
- Nagrody zostaną wręczone Laureatom Konkursu podczas spotkania, które odbędzie się w terminie wyznaczonym przez Organizatora.
- W przypadku braku możliwości zorganizowania spotkania lub braku możliwości uczestnictwa Laureata w planowanym rozdaniu nagród, otrzymana nagroda zostanie wysłana bądź dostarczona na koszt Organizatora na adres wskazany przez Laureata.
- Wyniki Konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora.
- Prace zostaną zaprezentowane podczas wernisażu on-line oraz wydane w formie kalendarza planszowego.
UWAGI KOŃCOWE
- Prace nie będą odsyłane i przechodzą na własność Organizatora.
- Udział w Konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu.
- Laureaci mogą zostać poproszeń! o ponowne przesłanie zdjęcia pracy konkursowej, w przypadku jeśli zdjęcie to nie będzie spełniało wymogów redakcyjnych.
- Organizator realizuję obowiązek informacyjny, o którym mowa w art. 13 ust. 1 i 2 RODO poprzez załączenie do regulaminu klauzuli informacyjnej-załącznik nr 3.